دسته‌بندی نشده

عوارض سفت بستن موها !

بستن موها به مدل های مختلف همیشه یکی از علایق خانم ها می باشد . برای بستن موها مدل های متنوع و زیادی وجود دارند ، اما عوارض سفت بستن موها بسیار زیاد است . گیره ها، کش ها و کلیپس هایی که باعث کشش مفرط موی سر می شوند و کم کم به پیاز مو آسیب زده و آن ها را از بین می برند. این اکسسوری ها موجب کشیده شدن موها و ریزش آن می شود. سعی کنید موهای تان را شل ببندید تا موهایتان کشیده نشود. استفاده از گیره های مخصوص جمع کردن مو، به خصوص گل سرهای فلزی یا برخی از انواع کش یا حتی شانه های مو ممکن است موجب ریزش موها شود. مو دائما در حال رشد کردن است و وقتی زیر فشار خفیف و مزمن قرار گیرد. ریشه آن به گونه ای واکنشی دچار فیروز یا بافت جوشگاهی خواهد شد و بعد از مدتی فولیکول مو از بین خواهد رفت و با هیچ دارویی امکان رویش مجدد آن وجود نخواهد داشت.

افرادی که موها را برای جلوگرفتن از پراکنده شدن یک جا در ناحیه عقب سر به وسیله کش های محکم می بندند، چون خط موی پیشانی بیشترین کشش را متحمل می شود ، بعد از مدتی موی ناحیه پیشانی کم پشت شده و عقب نشینی خواهد کرد که منجر به افزایش سطح پیشانی خواهد شد.

ریزش مو در اثر محکم بستن مو

این اتفاق ریزش فقط در سبب بستن محکم مو با کش یا شانه کردن محکم مو و استفاده از گیره های فلزی ایجاد می شود. ریزش مو کششی در اثر استفاده از هر وسیله محکم برای بستن مو رخ خواهد داد و باید آن را جدی گرفت چون عاقبت آن از بین رفتن دائمی پیاز مو است و در حد فاصل 4 ماه تا یک سال نتیجه آن قابل مشاهده خواهد بود. بعضی از گیره ها و کلیپس ها وزن زیادی دارند و این وزن باعث ایجاد کشش و ریزش مو خواهد شد.

گیره مو اگر سبک باشد و فقط مو را نگه دارد و مو درون آنها تحت فشار کشش نباشد، مشکلی به وجود نمی آورد. بستن موها به حالت شل و بافت ساده و بدون کشش مورد خوبی برای خانم های شاغل می باشد.

انتخاب و خرید کش مو و گل سر و کلیپس خیلی مهم است و البته روش استفاده از آن نیز بسیار مهم است . اگر میخواهید که موهایتان کم پشت یا از بین نرود حتما باید برخی موارد را رعایت کنید و همچنین هنگام خرید باید به ویژگی های محصول دقت کامل داشته باشید. یک گیره یا کیلپس موی مناسب وزن زیادی ندارد و دندانه های آن به گونه ای است که باعث گره خوردن مو و درهم پیچیدن آن نمی شود پس حتما یک نوع کلیپس سبک و مناسب با سایز متناسب با موهایتان را انتخاب نمایید.

اگر میخواهید یک نوع کش موی مناسب که به موهایتان آسیب نمی رساند انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم که از کش موهای ابریشم و ساتن و اسکرانچی استفاده نمایید . چرا که این نوع کش مو تار موها را نمی شکنند و باعث کندن و جمع شدن دورشان نمی شود و حتما موها را آرام ببندید تا موها تحت فشار نباشد و از محکم بستن و تحت فشار قرار دادن موها جدا خودداری کنید.

مورد دیگری که به موها آسیب می رساند نوع شانه ای است که موهایتان را با آن شانه می کنید. در این صورت شما بهتر است از شانه ی چوبی یا شانه ی با دندانه های مناسب که لای موها گیر نمی کند استفاده کنید چرا که بعضی شانه ها باعث کندن زیاد موها می شود و در این اثر باعث کم پشتی مو و از  بین رفتن تار موها و شکنندگی موها می شود. در ادامه به شما چن نوع کلیپس و کش موی مناسب را معرفی می کنیم .

معرفی اکسسوری مناسب

کلیپس مخصوص دم اسبی مجلسی star_shine یکی از کلیپس با جنس فوق العاده عالی از گالری سوشیانت است که کیفیت فوق العاده ای دارد و همچنین وزن کاملا مناسبی دارد. این کلیپس فلزی است و آبکاری قوی دارد. اگر شما میخواهید بدون آسیب رسیدن به موهایتان از مدل دم اسبی استفاده کنید حتما از این نوع کلیپس فوق العاده جذاب گالری سوشیانت استفاده کنید.

کلیپس فانتزی شمعی پروانه super buttearfly یکی دیگر از کلیپس های جذاب گالری سوشیانت است که این کلیپس به دلیل وزن کم و دندانه های مناسبی که دارد برای استفاده های روزانه کاملا مناسب است و این کلیپس به دلیل محبوبیت زیاد از انواع رنگ و مدل آن موجود می باشد و همچنین به دلیل اندازه ای بزرگ که دارد برای هر اندازه مو مناسب است و بر خلاف اندازه ای که دارد وزن بسیار سبکی دارد و هیچگونه آسیبی به مو نمی رساند و در کنار این مواردی که بیان کردیم ظاهر بسیار زیبایی دارد که مطمئنن همه از آن خوششان می آید.

گالری سوشیانت_gallery soshiyant

کش اسکرانچی دنباله دار ZEBRAیک کش با جنس فوق العاده عالی برای موها است که جنسی که دارد هیچ گونه آسیبی به موها وارد نمی کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *