دسته‌بندی نشده

عوارض دم اسبی بستن مو

عوارض دم اسبی بستن مو

همه ما به خوبی می دانیم که روش بستن موها به صورت دم اسبی یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین مدل بستن مو به شمار می رود . در واقع بستن موها به صورت دم اسبی بسیار راحت بوده و می توانید در انواع دورهمی های دوستانه ، مهمانی ها و حتی در منزل از این روش بستن مو استفاده کرد . اما گاها شایعاتی به گوش می رسد که دم اسبی عوارض زیادی را به همراه دارد و اغلب باعث ریزش موها خواهد شد . بسیاری از سلبریتی ها را می بینیم که قبل از پیاده روی یا شرکت در مهمانی ها از روش دم اسبی برای جمع کردن موها خود کمک می گیرند . اما آیا شایعه ها واقعیت دارند ؟ در این مطلب سعی داریم به عوارض دم اسبی بستن مو بپردازیم ، پس تا آخر مطلب با همراه ما باشید .

آیا مدل دم اسبی باعث ریزش موها می شود؟

امروزه بسیاری از خانم ها قبل از شروع فعالیت های روزانه خود یا قبل از رفتن به پیاده روی ، موهای خود را به صورت دم اسبی می بندند . در واقع باید بدانید این روش یکی از بدترین روش ها برای بستن مو است . درست است که بستن مو برای ما بسیار راحت است و وقت زیادی از ما نمی گیرد ، اما باید نکاتی را برای جمع کردن موها بصورت دم اسبی یاد بگیرید تا به موهایتان آسیب وارد نشود . دسته ای از خانم ها هستند که با بستن افراطی و بسیار تند موها ، احساس مرتب بودن به آنها دست می دهند و به همین دلیل موهای خود را تا جایی که می توانند به صورت تند می بندند . در همین حین زمانی که موهای خود را در هنگام شب باز می کنند ، شاهد ریزش شدید موهایشان خواهند بود . در واقع زمانی که موها را تند ببندید ، کشش زیادی به تارهای مو وارد می شود و در نتیجه ممکن ریشه موها از پوست سر جدا شود و در نتیجه ریزش اتفاق می افتد . در ادامه مطالب سعی داریم به عوارض دم اسبی بستن مو ها بپردازیم .

عوارض ناشی از بستن موها به صورت دم اسبی

آسیب رساندن به پوست سر

در واقع عصب های زیر فولیکول ها به دلیل سفت بسته شدن تارهای مو ، دچار آسیب و درد شدید در پوست سر می شوند. این سوزش اغلب روی پوست سر بسیار زیاد احساس می شود، یعنی نواحی اطراف هر کدام از موهای سر ، منافذ و فولیکول های مو درد زیادی می گیرند، بنابراین انتهای عصب هایی که به فولیکول متصل شده است، تحت تاثیر این مدل بستن مو قرار گرفته و این درد بعد از باز کردن موها بیشتر احساس می شود.

عوارض دم اسبی بستن مو

تشدید میگرن

برای افرادی که میگرن دارند ، بهتر با عوارض بستن موها به صورت دم اسبی آشنا هستند . سردرد حاصل از بستن مو به صورت مدل دم اسبی ، یک شوخی ساده نیست و یک نوع عامل ایجاد درد برای پوست سر محسوب می شود. پوست سطحی سر به درد حساس نیست، اما در قسمت زیرین فولیکول های مو که عصب ها قرار دارند ، به دلیل سفت بسته شدن و کشیده شدن مو کاملا تحریک شده و باعث ایجاد درد شدید و تشدید میگرن می گردد.

کشیدگی پوست صورت

دسته ای از بانوان هستند که دوست دارند موهای خود را به صورت بسیار سفت ببندند و باید بدانید این روش تنها باعث کاهش انعطاف پذیری در موها شده و در مدت زمان طولانی باعث مشکلاتی همچون ریزش و حتی شکنندگی تارهای مو خواهد شد . اگر جزو این دسته از افراد هستید که هر روز موهای خود را خیلی محکم و سفت می ببندید، پوست شما کشیده می شود و پس از مدت زمان کوتاهی عوارضی همون چروک روی اطراف صورتتان ایجاد خواهد شد .

ریزش شدید موها

یکی از اصلی ترین و مهمترین عوارض ناشی از سفت بستن موها به صورت دم اسبی این است که باعث ریزش شدید موها خواهد شد . طاسی موضعی یا ریزش مو اغلب به دلیل بستن موها به شکل دم اسبی افزایش پیدا می کند. احتمالا اگر هر روز از این مدل بستن موها را انجام دهید، ممکن است که قسمت های بالای سر افزایش پیدا کند و یک نوع احساس سوزش هم در این مراحل خواهید داشت.

گره خوردگی موها

یک دیگر از عوارض مهم مدل جمع کردن مو به صورت دم اسبی این است که گره خوردگی بسیار زیادی در بین تارهای مو ایجاد می شود . زمانی که موهای خود را باز می کنید و می خواهید موهای خود را شانه نمایید ، به وضح شاهد گره خوردگی در لابه لای تارهای مو خواهید بود . عادت سفت بستن موها را کنار بگذارید و از اکسسوری های مناسب برای بستن موهایتان استفاده کنید .

بهترین روش برای بستن موها

یکی از بهترین روش ها برای بستن مو این است که در ابتدا عادات بد سفت بستن موها را کنار بگذارید و موهایتان را را شل ببندید و از تارهای موی خود محافظت نمایید. برای بستن موهای خود از انواع اکسسوری ها و کش موی با کیفیت استفاده کنید . سعی کنید موهای خود را شل ببندید و برای بستن موهای خود از کش موی اسکراچی کمک بگیرید . یکی دیگر از بهترین محصولات که می توانید موهای خود را در بالای سر ببندید ، کلیپس مو است . بسیاری از کلیپس های پلاستیکی که اغلب دارای وزن بسیار سبک و راحتی هستند که نه تنها هیچگونه فشاری به موها و پوست سر وارد نمی کنند ، بلکه مانع از کشیدگی و ریزش موها خواهند شد . اگر طرفدار مدل بافت مو هستید ، پیشنهاد گالری سوشیانت به شما بافت شل است و همچنین می توانید انتهای موهای خود را با چلگیس ببندید تا موهایتان حالت مرتب داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *