دسته‌بندی نشده

باندانا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

یکی از اکسسوری‌های پرطرفدار سال ، باندانا است که افراد در سراسر جهان ، چه خانوم ها و چه آقایون ، از این اکسسوری استفاده می‌کنند. روش‌های متنوعی برای استفاده از باندانا وجود دارد و نحوه استفاده از این اکسسوری بیشتر به خلاقیت شما بستگی دارد و هیچ محدودیت سنی ندارد. باندانا دستمالی است که در طرح ها و رنگ های متنوع به عنوان دستمال گردن ، دستمال سر ، دستبند ، تاپ ، بند کیفی ، کمربند و… مورد استفاده قرار می گیرد . جنس این اکسسوری بسیار با کیفیت بوده و رنگ آن ثابت است . باندانا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

دستمال سر ، بندانا ، دستمال گردن و روسری همگی به پارچه ای مربعی و مثلثی شکل هستند که تفاوت آنها در کاربرد و اندازه آن خلاصه می شود . این پارچه ها به عنوان اکسسوری یا وسیله jزئینی برای گردن و زیبا سازی مو های سر به کار برده می شوند . این پوشش در بین ادیان مختلف به عنوان پوشش برای بانوان و امروزه در صنعت مد و فشن به عنوان پوششی جدید مورد استفاده قرار می گیرد .

رواج دستمال سرها از فرهنگ های مختلف و ادیان گوناگون به وجود آمده است . از کاربردهای متفاوت دستمال سر می توان به عنوان ماسک ، رق گیر ، کلاه ، دستمال گردن ، پیشانی بند استفاده شود و برای گرم نگه داشتن پیشانی ، جلوگیری از نفوذ عرق به داخل چشم ، جلوگیری از نفوذ گردوغبار، استفاده زیر کلاه موتورسواران و ده ها کاربرد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع باندانا‌ تکه‌ای پارچه به شکل مثلث یا مربع است که دارای جنس‌های متنوعی مانند ابریشم و نخ می باشد . بانداناهای که در قدیم از آنها زیاد استفاده می شد، معمولا دارای رنگ ها و طرح‌های پرنقش‌ و نگاری بودند ولی امروزه این دستمال سر به یک اکسسوری تزیینی تبدیل شده است، تنوع بسیار زیادی نسبت به قدیم دارند. طرح های مختلف باندانا ، نوع پسرانه و دخترانه آن می تواند انتخاب و خرید باندانا را برای شما ساده تر نماید .

باندانا پسرانه چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

با وجود اینکه باندانا در استایل دختران بسیار پرکاربرد است ، اما برای پسران نیز کاربردهای زیادی دارد و می تواند استایل جذابی و جدید  برای آنها ایجاد کند . آقایان از دستمال سر به عنوان دستمال گردن ، دستمال سر ، دستبند و ماسک و … استفاده می کنند . باندانا در استایل پسرانه به عنوان هدبند ، کاربرد و طرفداران زیادی  دارد و همچنین به عنوان دستبند نیز می تواند در تکمیل کردن استایل بسیار تاثیرگذار باشد .

باندانا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

باندانا دخترانه چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

استفاده از باندانا در خانوم ها بیشتر از آقایون است ، زیرا خانم ها موهای بلندی دارند و برای زیباتر شون موهایشان از محصولات زیادی مانند باندانا ، کلیپس مو ، گیره و تل سر استفاده می کنند . نحوه استفاده از باندانا بسیار راحت بوده و شما از روش های مختلفی برای استفاده از این اکسسوری زیبا می توانید زیبایی را به موهای خود ببخشید . در ادامه 3 روش ساده برای بستن باندانا را به شما معرفی می کنیم .

گالری سوشیانت_gallery soshiyant

 

استفاده به عنوان روسری یا مینی اسکارف

بیشتر خانوم ها علاقه دارند از باندانا به عنوان مینی اسکارف یا روسری استفاده کنند . این روش در بین خانوم ها رایج بوده و از آن در فصل تابستان بسیار طرفداری می شود . در فصل های گرم سال بسیاری از خانوم ها علاقه ای به پوشیدن روسری های ضخیم نخواهند داشت، بنابراین از این اکسسوری استفاده می کنند . برای استفاده از باندانا کافی است باندانا‌ را مثل روسری روی سر بیاندازید، و از زیر موها گوشه‌های آن را به هم گره بزنید . اما اگر از عرق کردن گردن زیر موها کلافه می‌شوید، بهترین است که گره‌ی آن را زیر موها قرار دهید.

گره زدن باندانا برای موهای دم اسبی

بسیاری از بانوان امروزه موهای خود را به صورت دم اسبی می بندند ، اما این روش موها را بسیار بی روح جلوه می دهد . برای زیبا سازی موها پس از بستن به صورت دم اسبی ، بهتر است از باندانا کمک بگیرید . در ابتدا موها را با استفاده از کش مو ببندید سپس باندانا را دور کش مو بپیچید به صورت دلخواه گره بزنید و می توانید این اکسسوری را به  صورت پاپیون نیز روی موها گره بزنید تا جلوه زیبا و خاص به موهایتان ببخشد .

استفاده از باندانا به صورت هدبند

اگر می خواهید این دستمال سر را به صورت هدبند استفاده کنید باید در ابتدا یک طرح زیبا را قبل از خرید باندانا از گالری سوشیانت انتخاب کنید . باید به این نکته توجه داشته باشید که طرح و رنگ دستمال سر باید با رنگ لباس ها همخانی داشته باشد ؛ اگر یک طرح و نامناسب انتخاب کنید ممکن است کل ترکیب استایل شما را بهم بریزد و طرحی شلخته به ظاهر شما خواهد داد . برای این روش باندانا را چند بار تا بزنید تا شبیه یک نوار شود و بعد آن را دور سر ببندید. همچنین می‌توانید آن را پایین ‌تر و دور پیشانی نیز ببندید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *