دسته‌بندی نشده

آیا از فواید شانه زدن مو با خبر هستید ؟

آیا از فواید شانه زدن مو با خبر هستید ؟

یکی از مهم ترین نکات برای سلامتی و زیبایی موهای بلند شانه زدن موها می باشد . بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که شانه زدن موها تنها برای زیبایی دادن و حالت دادن به موها می باشد . اما شانه زدن مزایای دیگری نیز برای سلامتی موها دارد که نباید از آنها غافل شوید . برای شانه زدن موها باید به نوع موهای خود ، جنس موهای خود توجه کنید و از برس و شانه مخصوص موهای خود استفاده کنید تا به موهایتان آسیب نرساند . پس برای بهره بردن از فواید شانه زدن موها باید در مورد آن اطلاعات کافی کسب کنید و اصولی موهای خود را شانه بزنید . در ادامه با ما همراه باشید تا به فواید و مزایای شانه زدن موها به صورت کامل بپردازیم .

فواید شانه زدن موهای سر

سالم و درخشان شدن موها با شانه زدن

پوست سر انسان در حالت عادی روغنی تولید می کند که این روغن دارای خاصیت روشن کنندگی و نرم کنندگی دارد که اگر موهای خود را به صورت اصولی شانه بزنید این روغن در میان تمامی بخش های مو پخش می کند و ظاهری سالم و روشن به موهای شما می دهد . همچنین مانع از کدر و بی روح شدن رنگ و ظاهر موها می شود .

شاید باور این موضوع برایتان دشوار باشد اما پوست سرتان برای سلامتی موهایتان نرم کننده و روشن کننده تولید می کند . اما اگر موهای خود را شانه نکنید این ماده در بین بخش های مو پخش نمی شود و روی موها تاثیر خود را نمی گذارد .

گالری سوشیانت_gallery soshiyant

 

از پایین به بالا موها را شانه کنید

یکی از دلایلی که خیلی از افراد موهای خود را شانه می زنند اما تاثیر این روغن نرم کننده و روشن کننده را روی موهای خود نمی بینند این است که موهای خود را به درستی شانه نمی زنند و روش آنها درست و اصولی نمی باشد و نمی تواند روغن مورد نظر را در میان موهای شما پخش کند . در نتیجه این نتیجه ای می خواهید از آن دریافت نمی کنید .

بیشتر افراد برای شانه زدن موها شانه خود را از ریشه موها به سمت پایین می کشند که این روش کاملا اشتباه و غیر اصولی می باشد و برای اصولی شانه زدن موها باید شانه زدن را از نوک موها شروع کنید و کم کم به طرف بالا حرکت کنید و تا ریشه موها این عمل را ادامه دهید تا این روغن شگفت انگیز در میان تمامی قسمت های مو پخش شود و موهایتان نیز به صورت اصولی شانه شود و حالت زیبایی به آن داده شود .

شانه زدن پوست سر را تحریک می کند

با شانه زدن موها پوست سر خود را تحریک می کنید و این امر باعث افزایش رشد موها و پر پشت تر شدن موها و افزایش ضخامت موها می شود . اما شاید برایتان سوال باشد که این امر چگونه اتفاق می افتد که در جواب باید گفت که با شانه زدن قسمت ریشه موها دانه های شانه پوست سر شما را ماساژ می دهد و این ماساژ باعث افزایش گردش خون در قسمت های پوست سر می شود و با افزایش گردش خون در این ناحیه رشد و تقویت موها انجام می پذیرد و روند افزایش رشد موهای شما شروع می شود .

گره موها را باز می کند

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد که دارای موهای بلند هستند از آن رنج می برند گره خوردن موها می باشد که می تواند هم ظاهر موها را خراب کند و هم برای سلامتی موها مضر باشد . پس باید قبل از بیش از حد شدن این گره خوردگی شروع به شانه زدن موهای خود کنید و اگر موهای شما گره خورده است باید از شانه هایی با دانه های نرم و منعطف استفاده کنید تا به گره موها گیر نکرده و آنها را از جای خود نکند .

گره خوردن موها می تواند عوارض بسیار زیادی از جمله شکستن موها را به دنبال داشته باشد که با استفاده از یک شانه نرم و منعطف می توانید با شانه کردن روزانه موهای خود به صورت اصولی از آن جلوگری کنید و همیشه موهایی جذاب و خوش حالت داشته باشید .

استایل دادن به موها را افزایش می دهد

شانه زدن موها یکی از عواملی است که برای استایل دادن موها بسیار مهم و کاربردی است و با برطرف کردن بد حالتی موها و عواملی که باعث بدحالتی موها می شود باعث می شود حالت پذیری به موها افزایش پیدا کند و باعث می شود حالت پذیری موها به حدی افزایش پیدا کند که بتوانید هر استایلی را به موهای خود بدهید و از ظاهر زیبا و جذاب موهای خود لذت ببرید .

سعی کنید برای استایل دهی بهتر موها از شانه مناسب استفاده کنید مثلا برای موهای مرطوب از شانه های نرم و منعطف استفاده کنید تا گره های آنها را باز کند و باعث کنده شدن موها نشود و بتوانید به راحتی هر استایلی که می خواهید به موهای خود بدهید .

برای موهای فر از شانه های دانه درشت با فاصله زیاد استفاده کنید تا حالت فر موها را خراب نکند و باعث تغییر شکل فر های موها نشود .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *