دسته‌بندی نشده

روش درست برس کشیدن موها رو یاد بگیر

روش درست برس کشیدن موها رو یاد بگیر

برس کشیدن موها یکی از فعالیت هایی است که همه ما به صورت روزانه برای زیبایی و مرتبی هرچه بیشتر موهای خود از آن استفاده می کنیم و یکی از بهترین نکاتی که باید به آن توجه کنید انتخاب یک برس مناسب موهای خودتان و نحوه صحیح استفاده از آن می باشد . ممکن است موهای شما صاف ، فر ، مجعد و… باشد پس لازم است برای هر کدام از آنها از یک برس مخصوص استفاده کنید تا به موهایتان آسیب نرسد و باعث ایجاد ریزش موها و… نشود . در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی و تحلیل نحوه درست برس کشیدن موها بپردازیم  .

منشاء اصلی آسیب رسیدن به موها

عامل زیادی برای آسیب رسیدن به موها وجود دارد اما در میان عواملی که خودمان به آنها آسیب می رسانیم یکی از رایج ترین عوامل برس کردن اشتباه موها می باشد که خیلی از افراد با هر نوع شانه یا برسی که دم دست باشد موهای خود را برس می کشند و آسیبی که به موهایشان وارد می شود متوجه نمی شوند که مقصر برسی است که از آن برای شانه زدن موها استفاده می کنند و همچنان به آسیب رساندن موهای خود ادامه می دهند .

موهای مرطوب یکی از انواع موها است که در برس کشیدن آنها باید دقت زیادی داشته باشید و از یک برس مخصوص برای آن استفاده کنید در غیر اینصورت منتظر عوارض آن روی موهایتان نیز باشید .

موها بخشی از سر انسان می باشد که در جذابیت و زیبایی چهره نقش بسیار زیادی دارد و لازم است حتی برای یک شانه زدن ساده نیز دقت زیادی داشته باشید تا به سلامتی آن آسیب وارد نشود و همیشه موهای خود را سالم و شاداب داشته باشید و از زیبایی آنها لذت ببرید .

روش درست برس کشیدن موها رو یاد بگیر

در طول روز چند بار باید موها را شانه کنیم

خیلی از افراد متوجه افراط کردن در کار های خود نمی شوند و احساس می کنند با بیشتر انجام دادن آن به موهایشان لطف می کنند اما با افراط در این کار هیچ لطفی در کار نیست در عوض در حال آسیب رساندن به ساختار موهای خود هستید .

در طول روز 3 الی 4 بار شانه کشیدن موها کافی است و در این کار افراط نکنید چون شانه زدن بیش از حد موها به ساختار و ریشه موها آسیب می رساند و به موهای شما فشار وارد می شود و این فشار می تواند منجر به مشکلات زیادی همچون ریزش مو و… شود  .

هم برای بانوان و هم برای آقایان بهتر از تعداد دفعات برس کشیدن موها از این تعداد زیاد تر نباشد چون می تواند به یکی از مهم ترین قسمت های بدن که به شما جذابیت زیادی می دهد آسیب برساند .

یکی از مهم ترین نکاتی که در شانه کردن موها لازم است به آن توجه داشته باشید این است که پوست سر منبع بسیاری از روغن های طبیعی است که مثل یک نرم کننده عمل می کنند و برای نرم و خوش حالت بودن موها تاثیر بسیار زیادی دارد و با شانه کردن کامل موها باعث می شوید این روغن به تمامی بخش ها موها برسد .

از بالا به پایین برس نکشید !

این جمله می تواند کمی باعث تعجب هر خواننده ای باشد چون همه ما از کودکی یاد گرفته ایم که شیوه درست شانه کشیدن موها از بالا به سمت پایین  است اما این روش کاملا اشتباه از چون در مرحله اول به موها آسیب می رساند و دانه های برس در گره موها گیر می کند و به ریشه موها فشار وارد می کند و مشکلات زیادی به وجود می آورد و می تواند زیبایی و سلامتی موها را به خطر بیاندازد .

برای درست شانه کردن موها باید شانه زدن را از نوک موها شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید چون در این روش به آرامی تمامی گره موها باز می شود و به موهای شما آسیب نمی رسد و سعی کنید این کار را تا ریشه موها ادامه دهید تا روغن موجود در پوست سر به قسمت های پایین تر نیز نفوذ کند .

روش درست برس کشیدن انواع مدل موها

یکی از مدل های مو که به دقت زیادی برای شانه کشیدن نیاز دارد موهای مرطوب می باشد چون موهای مرطوب در داخل خود دارای گره هستند و در هم گره خورده اند و با استفاده از شانه های سفت و از بالا به پایین شانه کردن با موهای خود خداحافظی کنید چون با ادامه این روش در زمان کوتاهی دچار ریزش شدید موها می شوید . ممکن است برایتان سوال باشد که بهترین برس برای موهای مرطوب و نحوه استفاده از آنها چگونه است ؟

در جواب باید گفت که بهترین راه برای برس کردن موهای مرطوب این است که از برس های نرم استفاده کنید که دندانه های منعطف باشد و به سلامتی موها آسیب نرساند و بهترین راه برای شانه ازدن موها از پایین به بالا می باشد همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم .

یکی دیگر از موهای حساس موهای فر می باشد که اصلا برای آنها نباید از برس استفاده کنید چون می تواند علاوه بر آسیب رساندن به سلامتی و زیبایی موها باعث خراب شدن حالت فر موها شود که بهترین انتخاب برای موهای فر استفاده از شانه های دانه درشت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *